• ساعت : ۱۲:۰۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ 
  • کد خبر : ۲۲۹۳۰
برگزاری چهل و هفتمین دوره آزمون صلاحیت بالینی پایان دوره پزشكی عمومی

روز بیست و هشتم اردیبهشت 1402، چهل و هفتمین دوره آزمون صلاحیت بالینی برای 18 دانشجوی پزشکی در مقطع کارورزی، در مرکز صلاحیت بالینی دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد.

دکتر ونوس چگینی، معاون آموزشی دانشکده پزشکی قزوین با گفتن این خبر؛ افزود: هدف از این ارزیابی، تعیین توانمندی بالینی دانش آموختگان دوره دکترای عمومی رشته پزشکی است. وی افزود که این آزمون به روش ساختارمند عینی بالینی با تأکید بر مهارت های ارتباطی، تصمیم گیری بالینی مبتنی بر أخذ شرح حال و معاینه فیزیکی و انجام مهارت های عملی تشخیصی - درمانی برگزار شد.

به گفته این مقام مسؤول، آزمون مذکور به صورت همزمان و متمرکز در مراکز دارای صلاحیت بالینی در مناطق آمایشی کشور برگزار می شود که مرکز مهارت های بالینی دانشگاه علوم پزشکی قزوین با مهیا کردن امکانات و تجهیزات لازم و فضای فیزیکی مناسب (مطابق با استانداردهای مراکز برگزاری آزمون صلاحیت بالینی و مراعات ساز و کارهای مندرج در آیین نامه های مربوطه ابلاغ شده توسط وزارت بهداشت)، به عنوان مرکز برگزاری این آزمون انتخاب شده است.

 

اجرای آزمون در 15 ایستگاه بالینی

دکتر چگینی با اشاره به اینکه آزمون در 15 ایستگاه اصلی و فعال ساختارمند بالینی و سه ایستگاه استراحت طراحی و اجرا شد؛ گفت: اجرای دقیق آزمون، خدمات پشتیبانی و مدیریت آزمون، رعایت کلیه اصول امنیتی و مجهز بودن مرکز به دوربین های مداربسته با امکانات ثبت و ضبط مستقل ایستگاه های آزمون، حضور پزشک موظف در تمام مدت آزمون در یک فضای درمانگاهی طراحی شده موقت با تجهیزات اورژانس، نصب راهنماها و اطلاعیه ها در کلیه مسیر برگزاری آزمون، ارائه راهنمایی های لازم و جامع به شرکت کنندگان قبل از شروع آزمون، برگزاری نشست های توجیهی و کارگاه های آموزشی برای آشنایی دانشجویان واجد شرایط شرکت در آزمون و کلیه عوامل اجرایی با روند برگزاری آزمون های ساختارمند عینی بالینی از جمله نکات مثبت برگزاری این آزمون بود.

عطیه حقشناس، کارشناس آموزش دانشکده نیز در این رابطه اظهار کرد که بر اساس ارزشیابی برگزاری آزمون توسط ارزیابان داخلی و بیرونی آزمون و نظرسنجی از شرکت کنندگان در آزمون، طراحی و اجرای آزمون در سطح مطلوب بود.

یادآور می شود، این آزمون با حضور دکتر سمیه عبدالهی ثابت، ارزیاب بیرونی آزمون ،دکتر ونوس چگینی، معاون آموزشی دانشکده پزشکی؛ نماینده حراست و سایر عوامل اجرایی آزمون ، همزمان با سایر نقاط کشور برگزار شد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.20.0
    V6.0.20.0